×
Aktualności
Kursy Zawodowe
Szkoły dla Dorosłych
SMart Studio
Doradztwo Zawodowe
O nas
Kontakt
„Przystanek Praca On – LINE” – Zapraszamy młodzież sopockich szkół na międzyszkolne warsztaty zawodoznawcze

Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego i Centrum Kształcenia Ustawicznego zapraszają na międzyszkolne warsztaty z  zawodoznawcze on-line. Przygotowaliśmy dwie oferty dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych i podstawowych.

27 maja na warsztaty pt. „DŹWIĘKOWY REPORTAŻ NIEPROFESJONALNY” – fenomen poznawania dźwięków” zapraszamy starszą  młodzież z II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie ZSH Sopot 3LO Sopot I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie

Dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej  mamy propozycję warsztatów 28 maja pt. „Między Gwiezdnymi Wojnami a marketingiem. Czym kierować się w wyborze swojej drogi zawodowej.”

27.05.2020 godz. 14.00 – 17.00

warsztaty pt:.”DŹWIĘKOWY REPORTAŻ NIEPROFESJONALNY” – fenomen poznawania dźwięków”

https://www.facebook.com/events/1433835156796691/

Na warsztatach uczestnicy poznają podstawowe definicje, kategorie i rodzaje związane z fenomenem rejestracji dźwięku. Okoliczności, fakty, oraz historie prekursorów tego dość szybko rozwijającego się zjawiska kulturowego. Spróbują określić obszar, problemy, którymi mogliby się zająć podczas tworzenia własnego reportażu, słuchowiska.

Nauczą się podstawowych umiejętności edycji dźwiękowej i obsługi programów. Odkryją nowe terminy z zakresu szeroko pojętego nagrywania terenowego: soundscape, field recordnig, artificial environments i inne. Spotkanie poprowadzi Rafał Kołacki – muzyk, koordynator/kurator projektów, magister archeologii i antropologii kulturowej, od kilku lat specjalista od spraw programowych w Fabryce Sztuki w Łodzi. Związany z następującymi zespołami: HATI, KUST, Molok Mun, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana i DAO.

28.09.2020 godz. 12.00 – 14.00

Warsztaty pt:. pt. „Między Gwiezdnymi Wojnami a marketingiem. Czym kierować się w wyborze swojej drogi zawodowej.”

https://www.facebook.com/events/2910709672378669/

Uczestnicy warsztatu wyruszą w podróż przez świat filozofii, literatury, komiksu i filmu, aby dotrzeć do świata marketingu i reklamy, czyli do świata zawodowego, gdzie ludzie pozornie nie mają czasu czytać i skoncentrowani są tylko na pracy.

Wspólnie z prowadzącym pochylą  się  nad istotą istotę wyboru, który stoi przed człowiekiem wszystkich epok, wyboru, którego dokonuje się w młodości, a skutki poznaje dopiero w dorosłym życiu. Będzie to także okazja do zastanawiania się na tym, jaką rolę pełnią w życiu nasze młodzieńcze pasje, takie jak: zbieranie znaczków, granie w gry komputerowe, uprawianie sportu, taniec itd. Czy powinniśmy pewnego dnia odłożyć te pasje na bok i skoncentrować się na pracy, rodzinie, czy też za nimi podążać? A może to pytanie jest źle postawione?

Warsztaty poprowadzi Jarosław Marek Spychała – filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz, artysta, autor książki „Jaskinia. Droga rebeliantów”, twórca metody „Lego Logos” .

ZAPISY I INFORMACJE

Zgłoszenia przyjmują szkolni doradcy zawodowi! liczba miejsc ograniczona! decyduje kolejność zgłoszeń!

Dodatkowe informacje można uzyskać:

Anna Dukowska

Powiatowy Konsultant ds. Doradztwa Edukacyjno Zawodowego /CKU Sopot

Tel 791 983 101; mail: anna.dukowska@ckusopot.pl
Facebook : https://www.facebook.com/events/1433835156796691/; https://www.facebook.com/events/2910709672378669/

 

 

Warsztaty realizowane są w ramach Projektu „DOBRA SZKOŁA = dobry zawód, atrakcyjna praca” ( współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej)

 

Link do wydarzenia na stronie sopot.pl

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie
Accessibility