×
Aktualności
Kursy Zawodowe
Szkoły dla Dorosłych
SMart Studio
Doradztwo Zawodowe
O nas
Kontakt
„PRZYSTANEK PRACA” | 3.12.2019 MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY PT. „JAK OGARNĄĆ FREELANCE? Czyli krótka historia o realizacji własnych pomysłów i pracy w NGO”

Zapraszamy młodzież sopockich szkół na ostatnie w tym roku kalendarzowym  wydarzenie z cyklu „Przystanek Praca” .Tym razem już 3 grudnia 2019  młodzież  sopockich szkół w trakcie warsztatów prowadzonych przez  działaczkę społeczną Anne Czerwińską pt:. „Jak ogarnąć freelance? Czyli krótka historia o realizacji własnych pomysłów i  pracy w NGO” będzie miała możliwość  przyjrzeć się pracy w trzecim sektorze gospodarki jaki stanowią organizacje pozarządowe. 

Warsztaty składać będą się z dwóch kluczowych elementów. Pierwszy  to opowieść o pracy freelancera /działaczki społecznej , o tym, jakie  kompetencje warto rozwijać, chcąc realizować własne pomysły i wpływać na zmiany społeczne.

W trakcie drugiej części przyjrzymy się jak wygląda praca w organizacji pozarządowej „od wolontariatu do zarządu” , poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • Co się robi w organizacji pozarządowej? Kto to robi? Z kogo składa się zespół?
  • Co to znaczy koordynować projekt?
  • Dlaczego warto czasami robić coś  za darmo i dlaczego to popłaca? – budowanie własnej marki, zdobywanie doświadczenia i kontaktów,
  • Jak założyć NGO i pozyskać granty na działalność ? – praktyczne wskazówki

Warsztaty skierowane są do uczniów i uczennic  szkół średnich.(2,3 LO; 2, 3,4 Technikum )

Zapraszamy do zapisów u szkolnych doradców zawodowych!

Przystanek Praca – to cykl spotkań zawodoznawczych objęty Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu, Realizowany w ramach Projektu „Dobra szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca” – projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, podziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej, umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie
Accessibility