×
Aktualności
Kursy Zawodowe
Szkoły dla Dorosłych
SMart Studio
Doradztwo Zawodowe
O nas
Kontakt
baner
baner
Projekt TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży

Hejt, agresja elektroniczna, cyberprzemoc… atak wymierzony w drugą osobę w sieci może zacząć się od kliknięcia „lubię to” pod prześmiewczym zdjęciem lub memem, od złośliwego komentarza pod czyimś postem czy relacji w mediach społecznościowych. Zjawisko to staje się coraz powszechniejsze i chyba wszyscy obecnie jesteśmy jej świadkami. Młodzi ludzie (i nie tylko) rzadko kiedy są świadomi, że część ich działań może być przejawem właśnie takiej agresji. Często zastanawiamy się nad tym dopiero wtedy, kiedy zachowania takie mają tragiczny finał. Póki co prześladujemy, nękamy, wyśmiewamy, zastraszamy… i/albo sami stajemy się ofiarami takich zachowań…  

Rok 2020 był okazał się szalenie trudny z powodu światowej pandemii koronawirusa. W tym okresie jeszcze więcej czasu poświęciliśmy na bycie w sieci. Jak być bezpiecznym w sieci? Jak my – młodzi ludzie, znajomi, nauczyciele, rodzice, dziadkowie mamy reagować na cyberprzemoc?

Zespół ds. projektów w Sopockim Centrum Kształcenia Ustawicznego zajmie się tym narastającym problemem. W marcu rozpoczynamy międzynarodowy projekt TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży (A Targeted Anti-Bully Approach in Schools by Campaigning and Organising). Projekt będzie realizowany przez 2 lata wraz z organizacjami partnerskimi z Bułgarii, Niderlandów, Portugalii, Rumunii, Włoch i Polski.

 

Na bieżąco będziemy informować na temat postępów prac projektu TABASCO!

 

Więcej informacji: https://www.ckusopot.pl/tabasco-stop-cyberprzemocy-wsrod-mlodziezy/

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie
Accessibility