×
Aktualności
Kursy Zawodowe
Szkoły dla Dorosłych
SMart Studio
Doradztwo Zawodowe
O nas
Kontakt
baner
baner
Pierwsze spotkanie partnerów projektu ODYSSEIA

W dniach 11-12 luty 2019 r. w Sopocie po raz pierwszy spotkali się przedstawiciele organizacji realizujących międzynarodowy projekt ODYSSEIA – Integracja międzypokoleniowa poprzez wydarzenia sportowe (ang. Youth and Senior Integration Through Diverse Sport Events) współfinansowanego w ramach programu Erasmus+ Sport.
Partnerami CKU Sopot są organizacje z Litwy i Słowenii.
W trakcie 18 miesięcy trwania projektu zorganizowane zostaną 3 wydarzenia sportowe dla społeczności lokalnych oraz 3 wystawy fotografii zrobionych przez seniorów i młodzież uczestniczącą w projekcie.
Podczas spotkania w Polsce partnerzy mieli okazję odwiedzić wiele miejsc i wymienić doświadczenia w zakresie włączania seniorów do aktywnego życia.
Podziękowania od zespołu projektu dla seniorów z UTW Sopot oraz ich wykładowców – Małgorzaty Hasz i Przemysława Staronia; Katarzyny Jerzmanowskiej ze SMART Art Studio, Macieja Grzelaka z Sopockiego WOPR-u, Jacka Starościaka z Sopockiego MOSiR-u i Sopockiego Klubu Morsów oraz Piotra Kamoli z 94 Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku oraz Jakuba Nowaka – przewodnika po Trójmieście za gościnność, zaangażowanie w spotkanie oraz dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem!
Zespół projektu zabiera się do organizacji pierwszego wydarzenia sportowego, które odbędzie się na Litwie w sierpniu 2019 r., gdzie wspólnie z młodzieżą i seniorami będzie uczestniczyć w grze miejskiej. Chętni uczestnicy wezmą też udział w maratonie.
Do biegu, gotowi , start…. 😉

 

Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie
Accessibility