Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Serwis społecznościowy dla udziału europejskiej młodzieży w demokracji

mlodziez1mlodziez11Młodzież w demokracji – Serwis społecznościowy dla udziału europejskiej młodzieży w demokracji A social network for democratic participation of European Youth

TYTUŁ PROJEKTU (PL): Serwis społecznościowy dla udziału europejskiej młodzieży w demokracji

SKRÓT PROJEKTU: Młodzież w demokracji -SN4DP

TYTUŁ PROJEKTU (EN): A social network for democratic participation of  European Youth (SN4DP)

PROGRAM: Młodzież w działaniu – Akcja 1.3. Młodzież i demokracja

OKRES TRWANIA: 01-09-2011/01-09-2012

CEL PROJEKTU:

Cel projektu to stworzenie forum młodzieżowego zachęcającego do aktywnego uczestnictwa młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu swojego miasta. Na forum poruszane mają być tematy ważne dla młodzieży, zachęcające do wymiany doświadczeń między młodzieżą z Polski, Hiszpanii i Włoch oraz do dzielenia się opiniami na temat aktywnego obywatelstwa w ich krajach.

GRUPA DOCELOWA: uczniowie w wieku 18-25 lat oraz ich nauczyciele

WYBRANE ZADANIA:

Organizowanie sesji roboczych w Polsce, Hiszpanii i we Włoszech przy udziale młodych ludźmi celem wypracowania produktów projektu (pomysły i metody mają być zainspirowane przez samą młodzież), stworzenie forum dyskusyjnego, debata młodzieży na temat m.in. zainteresowań i motywacji w obszarze demokracji oraz aktywności obywateli w życiu lokalnych społeczności, opracowanie broszury dotyczącej różnych aspektów i dziedzin związanych z demokracją, zorganizowanie międzynarodowych spotkanie partnerów projektu, udział uczniów i nauczycieli z Polski i Włoch w spotkaniu zatytułowanym: „Europejskie Forum Młodzieży” w Madrycie.

Strona internetowa projektu: http://www.citizen-participation.org/

Więcej informacji:
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul . Kościuszki 22-24
81-704 SOPOT
tel. 58 550 33 65
fax 58 551 35 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.