Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt Stowarzyszenia „PRACA-Edukacja-Zdrowie” - „Aktywni Sopocianie – kursy dla osób niepełnosprawnych”

image01Projekt realizowany był w okresie 18.09.2017 r. do 17.10.2017 r.
Przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych, głównie mieszkańców Sopotu.
Autorem projektu  jest  Katarzyna Jerzmanowska prezes Stowarzyszenia „PRACA-Edukacja-Zdrowie”.  Partnerem - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Sopocie.

W ramach projektu zrealizowano kursy:

  • obsługi programów komputerowych i Internetu prowadzone przez informatyka specjalistę Grażynę Taczałę
  • doradztwa zawodowego prowadzonego przez doradcę zawodowego CKU Halszkę Ciołkowską.


W projekcie uczestniczyło 10 osób niepełnosprawnych rekrutowanych przez SPON Sopot. Projekt miał na celu nie tylko zdobywanie umiejętności obsługiwania programów komputerowych i Internetu, wiedzy z zakresu spraw zawodowych , ale również działania integracyjne w grupie uczestników, komunikowanie się ze światem zewnętrznym, działania przeciwko wykluczeniu społecznemu, budowanie wiary we własne możliwości oraz podniesienie wartości własnej. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym projekcie.
Projekt zakończył się sukcesem, wszyscy uczestnicy nie zależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności ukończyli kursy.