Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OSTATNIE SPOTKANIE PARTNERÓW W RAMACH PROJEKTU DISCO

DISCO logoW dniach 22-23 czerwca 2016r. w Brukseli, Belgia odbyło się piąte, ostatnie spotkanie partnerów w ramach Projektu DISCO – Rozwój Umiejętności Cyfrowych (ang. DIgital Second Chance Opportunities). Planowana data zakończenia projektu to 31 sierpnia 2016r.

Pierwszego dnia spotkania m.in. podsumowano doświadczenia osób, które w ramach projektu wzięły udział w międzynarodowych praktykach zawodowych w Bristolu (Anglia), Sopocie (Polska) oraz Palermo (Włochy). Przedstawiono European Kitemark - narzędzie online do oceny jakości pracy szkół i organizacji edukacyjnych a także raport dyseminacyjny projektu. Omówiono zadania, jakie pozostały do wykonania w ramach działań partnerów.


Drugiego dnia odbyła się konferencja, na której zaprezentowano platformę internetową secondchanceeducation.eu oraz narzędzia, jakie oferuje. Ann Vanden Bulcke z Komisji Europejskiej, od wielu lat zaangażowana w pracę w dziale edukacji i kultury, wypowiedziała się na temat wyzwań oraz możliwości z jakimi stykają się uczniowie i nauczyciele w edukacji drugiej szansy w Europie. Przedstawiono również krótkie filmy z relacjami praktykantów z wyjazdów zagranicznych.

 

zdj 01 zdj 02 zdj 03 zdj 04 zdj 05