Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ODBYŁO SIĘ DRUGIE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU SLSinVET

IMG 3318W dniach 14-16.01.2016r. w Tallinie, Estonia, odbyło się drugie spotkanie partnerów projektu SLSinVET - Supported Language Skills In Vocational Education and Training (Wspieranie umiejętności czytania ze zrozumieniem w kształceniu i szkoleniu zawodowym). Na spotkaniu omówiono raporty na temat potrzeb w zakresie nauki czytania i pisania przygotowane do tej pory przez wszystkich partnerów, zaplanowano również działania przyszłe.

Przedstawiciele organizacji z Niemiec i Szwajcarii zaprezentowali model scenariusza lekcji dotyczącego wspierania umiejętności pisania i czytania ze zrozumieniem. W programie było również zwiedzanie Tallinna Pae Gümnaasium, szkoły znanej z dużych osiągnięć w nauczaniu Rosjan języka estońskiego, wykorzystującej tzw.  language immersion program, polegający m.in. na nauce drugiego języka poprzez prowadzenie wszystkich lekcji w tym właśnie języku.

 

Organizacją goszczącą była Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool.

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 14-16.09.2016 w Opolu. Więcej informacji na temat projektu na stronie: http://www.ckusopot.pl/index.php/projrealizowane/402-slsinvet

IMG 3318 IMG 3329 IMG 3377 IMG 3428 IMG 3432