Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OSTATNIE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU MOBILE JUŻ ZA NAMI...

JEDNAK TO NIE KONIEC DZIAŁAŃ!

W dniach 29.11.15 – 02.12.15 w Linköping w Szwecji odbyło się podsumowujące, piąte już  spotkanie partnerów w ramach projektu MOBILE.  Na spotkaniu podsumowano IMG 2903ostatnie dwa lata działań, ocenę Komisji Europejskiej oraz zaplanowano ostatnie 2 miesiące projektu. Przed nami jeszcze wiele działań, np. ostatnie tłumaczenia i udostępnienie ostatecznych wersji materiałów projektu dotyczących organizowania międzynarodowych praktyk, przygotowania do ostatnich wyjazdów praktykantów za granicę, wydanie certyfikatów uczestnikom projektu, raporty, sprawozdania itp.

W programie było również zwiedzanie szkoły drugiej szansy w Linköping, podczas której uczestnicy mogli zapoznać się ze szwedzkim modelem edukacji, służącym wyrównaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia dla młodych ludzi wykazujących problemy w nauce, którzy zbyt wcześnie „wypadli z systemu edukacji”. Model szwedzki oparty jest na ukierunkowaniu na rozwój kompetencji kluczowych młodych osób, poradnictwo i doradztwo edukacyjno-zawodowe, nowe innowacyjne formy nauczania i nacisk na praktykę zawodową.IMG 2919Szwedzki partner projektu zorganizował również konferencję końcową dla przedstawicieli pracodawców oraz organizacji zainteresowanych wysyłaniem i przyjmowaniem swoich uczniów na międzynarodowe praktyki zagraniczne. W konferencji uczestniczyło przeszło 30 osób. Partnerzy projektu zaprezentowali materiały szkoleniowe dla uczniów, nauczycieli oraz pracodawców oraz krótkie filmy z opiniami na temat  tych materiałów osób z różnych krajów, w końcu przedstawili platformę e-learningową projektu: www.mobilityinlearning.eu, na której wkrótce opublikowane zostaną wszystkie rezultaty.

 

   IMG 2935 IMG 2976 IMG 2981 IMG 2993 IMG 3069