Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piąte spotkanie projektu SLSinVET (ReWrVET), 02/03.11.2017 r., Rumunia

img04W dniach 2 i 3 listopada 2017 r. w Kluż Napoka, w północno-zachodniej Rumunii, odbyło się piąte już spotkanie w ramach projektu „SLSinVET - Wspieranie umiejętności pisania i czytania ze zrozumieniem w kształceniu i szkoleniu zawodowym” (ang. Integrated Reading and Writing Support in Vocational Education Project -  ReWrVET Project).
Podczas spotkania partnerzy projektu tj. pracownicy ośrodków doskonalenia nauczycieli, stowarzyszeń, szkół zawodowych i placówek kształcenia dorosłych z Estonii, Niemiec, Polski, Rumunii i Szwajcarii kontynuowali prace nad rezultatami projektu (m.in. materiały edukacyjne, raporty, narzędzia ewaluacyjne) oraz zaplanowali kolejne działania (m.in. tłumaczenie i wykorzystanie wypracowanych rezultatów w poszczególnych krajach, warsztaty dla nauczycieli, praca na zajęciach ze scenariuszami lekcji, konferencje upowszechniające rezultaty projektu).

Czytaj więcej...

Projekt Stowarzyszenia „PRACA-Edukacja-Zdrowie” - „Aktywni Sopocianie – kursy dla osób niepełnosprawnych”

image01Projekt realizowany był w okresie 18.09.2017 r. do 17.10.2017 r.
Przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych, głównie mieszkańców Sopotu.
Autorem projektu  jest  Katarzyna Jerzmanowska prezes Stowarzyszenia „PRACA-Edukacja-Zdrowie”.  Partnerem - Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Sopocie.

W ramach projektu zrealizowano kursy:

  • obsługi programów komputerowych i Internetu prowadzone przez informatyka specjalistę Grażynę Taczałę
  • doradztwa zawodowego prowadzonego przez doradcę zawodowego CKU Halszkę Ciołkowską.


W projekcie uczestniczyło 10 osób niepełnosprawnych rekrutowanych przez SPON Sopot. Projekt miał na celu nie tylko zdobywanie umiejętności obsługiwania programów komputerowych i Internetu, wiedzy z zakresu spraw zawodowych , ale również działania integracyjne w grupie uczestników, komunikowanie się ze światem zewnętrznym, działania przeciwko wykluczeniu społecznemu, budowanie wiary we własne możliwości oraz podniesienie wartości własnej. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym projekcie.
Projekt zakończył się sukcesem, wszyscy uczestnicy nie zależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności ukończyli kursy.

View the embedded image gallery online at:
http://www.ckusopot.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId534e037baf

Informacje o naszym projekcie na EPALE

apale

Informacje o naszym projekcie na EPALE

Za namową pracownika Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Polsce, dzielimy się naszymi doświadczeniami w projekcie DISCO! Informacje o projekcie pojawiły się na EPALE – wielojęzycznej platformie dla nauczycieli i innych osób zajmujących się uczeniem się dorosłych w Europie.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: Projekt „Digital Second Chance Opportunities” w świetle problemu przedwczesnego kończenia nauki.

disco na epale

Czytaj więcej...

Czwarte spotkanie projektu SLSinVET, 07-09.06.2017r., Szwajcaria

winterthur01W dniach 07-09.06.2017r. w Winterthur, Szwajcaria, odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu SLSinVET - Supported Language Skills in Vocational Education and Training (Wspieranie umiejętności czytania ze zrozumieniem w kształceniu i szkoleniu zawodowym).

Podczas spotkania m.in. przeanalizowano oraz dokonano korekty do tej pory wypracowanych materiałów:  ankiety ewaluacyjnej dla uczniów (Student’s Questionnaire), ankiety ewaluacyjnej dla nauczycieli (Teacher’s questionnaire), listy kontrolnej dotyczącej tworzenia scenariuszy lekcyjnych (Guideline) czy tekstu opisującego główne założenia i metodologię projektu (Framework). W tym celu uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy. W każdej z nich znajdowały się osoby z każdego  kraju uczestniczącego, t.j. Polski, Niemiec, Szwajcarii, Estonii oraz Rumuni.

Czytaj więcej...

Kursy Fotograficzne 2017

logo

Kurs 1.Wywoływanie plików RAW w  Adobe Photoshop (CameraRaw)
Termin 5-6 lipca 2017 r.
Dla kogo:Dorośli, którzy chcą bardziej świadomie korzystać z możliwości edycji fotografii jakie daje fotografowanie w formacie RAW.

Plakat kursy fotograficzne 2017a

Czytaj więcej...